AAA
Historia rakiet BLACKBURNE

Dlaczego dwa naciągi?

Dlaczego dwa naciągi?

Porównanie Blackburne DS 107 w praktyce

Rakieta tenisowa BLACKBURNE DS 107 różni się diametralnie od dotychczasowych rakiet tym, że posiada dwa naciągi; po jednym na każdej ze stron ramy, zakrywając tym samym wystające brzegi ramy rakiety. Rama jest jakby obleczona naciągami z obu stron tworząc gładkie powierzchnie na każdej z nich do komfortowego odbijania.

BRAK WYSTAJĄCYCH KRAWĘDZI

W tradycyjnych rakietach piłka musi ominąć brzeg ramy, by dotrzeć do naciągu, a także wcześniej opuścić naciąg po odbiciu, by nie natknąć się na przeciwległy brzeg. To znacząco zwiększa prawdopodobieństwo niekontrolowanego uderzenia ramą.

Dodatkowo, dzięki wspomnianemu nowatorskiemu rozwiązaniu rakieta BLACKBURNE DS 107 posiada niemal dwukrotnie większą powierzchnię odbicia, niż jakakolwiek tradycyjna rakieta o tych samych wymiarach główki.

TOP SPIN

Częstym zjawiskiem z rakietami tradycyjnymi jest uderzenie dolnym brzegiem rakiety wówczas piłka odbija się bez jakiejkolwiek kontroli. W przypadku BLACKBURNE DS 107 to zjawisko nie występuje, piłka zawsze odbija się tam gdzie chcesz. Uderzenie top spin jest o wiele efektywniejsze, gdyż piłka przemieszcza się po naciągu znacznie dłużej, dzięki czemu łatwiej nam nadać piłce rotację top spin. No i nie ma 2 centymetrowego brzegu ramy jakże utrudniającego solidne nadanie rotacji. Im bardziej nachylimy rakietkę do piłki (czyli nadamy większy kąt rakiecie) tym zwiększać się będzie powierzchnia uderzenia podczas piłek podkręcanych. Teraz już będziemy mogli uderzać top spin z całej swej siły, a piłka pozostanie w korcie, bo zwiększy się jej rotacja.

FLAT

Przy odbiciach płaskich piłka częstokroć zaczepia o czubek ramy tradycyjnej rakiety lub o jej gardziel i wędruje w różnych nieprzewidywalnych kierunkach.

W kontraście do tego BLACKBURNE DS 107 zachowuje się wspaniale, gdyż nawet jeśli piłka odbije się w okolicy ramy, to i tak powędruje w zamierzonym kierunku. Podczas niecentrycznych odbić BLACKBURNE DS 107 daje wymaganą kontrolę, więcej stabilności przez co pewności we własne uderzenie, a to przekłada się na zwiększenie ilości zdobytych punktów.

BACK SPIN

Natomiast przy rotacji wstecznej (tzw. slice) główka rakiety jest otwarta, więc w tradycyjnych rakietach piłka często zaczepi tym razem o górną część rakiety powodując mało skuteczne lub całkiem niecelne odbicie. Jednakże BLACKBURNE DS 107 w takiej samej sytuacji uderza właściwe.

Posiadając BLACKBURNE DS 107 zapomnisz o tych nieprzyjemnych uderzeniach i skupisz się nad taktyką gry. Czyli w jaki sposób pokonać przeciwnika, a nie wiecznie obawiając się czy właściwie trafisz w piłkę.

Wyjątkowa konstrukcja systemu naciągów w BLACKBURNE ogranicza skręcanie się rakiety w dłoni podczas niecentrycznych uderzeń, dając Tobie niespotykaną dotąd kontrolę i stabilność podczas gry. Jednocześnie rozwiązanie to zmniejsza prawdopodobieństwo kontuzji łokcia powodowanej ciągłymi drganiami wywoływanymi niecentrycznymi odbiciami. Ta rakieta wręcz leczy kontuzje łokcia jakże często trapiące wielu tenisistów, szczególnie tych korzystających z rakiet ze zbyt lekką główką.

VOLLEY

Wolej jest prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych uderzeń tenisowych do opanowania. Z BLACKBURNE to jest dziecinne proste.

Gdy zwyczajną rakietą trafimy volleyem w ramę, piłka wędruje prosto w siatkę. Jednak BLACKBURNE DS 107 wybacza takie błędy i prowadzi piłkę prosto na stronę przeciwnika.

I podobnie gdy odbijemy volleya gardzielą tradycyjnej rakiety piłka najczęściej powędruje daleko w aut. BLACKBURNE potraktuje to jak każde inne uderzenie i piłka ląduje w zamierzonym miejscu.

TOP-SPIN VOLLEY

A najtrudniejszy to chyba top-spin volley czyli uderzany bezpośrednio z powietrza, trafiany z regularnością chyba wyłącznie przez najlepszych na świecie. Teraz, to skomplikowane uderzenie jest także osiągalne dla nas, zwykłych śmiertelników właśnie dzięki tej rewolucyjnej rakiecie z podwójnym naciągiem.

HALF-VOLLEY

Podobne jest z tymi kąśliwymi półwolejami, których nigdy nie możemy trafić centrycznie, teraz BLACKBURNE DS 107 poradzi sobie z nimi wyśmienicie i tylko Ty będziesz wiedział czy rakieta uderzyła w ramę, bo piłka powędruje na drugą stronę kortu jak gdyby nigdy nic.

SERVE

Częstokroć serw rakietą tradycyjną uderzany jest ramą, szczególnie gdy chcemy nadać silną rotację czy posłać potężny płaski, wówczas piłka wystrzeliwuje jak z armaty bez kontroli w zupełnie nieprzewidywalnych kierunkach zagrażając przy tym Bogu ducha winnym widzom.

BLACKBURNE DS 107 znakomicie radzi sobie przy serwie nawet po silnym odbiciu ramą. Serw nadal ląduje w narożniku zdobywając asa lub przynajmniej wyrzucając odbierającego daleko poza kort.

KICK-SERVE, SLICE-SERVE

Ci, którzy lubią serwy mocno podkręcane wiedzą z doświadczenia jak trudno jest ominąć brzegi ramy tradycyjnej rakiety. BLACKBURNE DS 107 fantastycznie radzi sobie z tego typu serwami. Zwiększona płaszczyzna uderzenia bez wystających brzegów znakomicie ułatwia kick-serve i slice-serve czyli serwy mocno podkręcane.

Natomiast ci, którzy uwielbiają potężne serwy wzdłuż linii niechaj popatrzą na ten serw znacznie przekraczający 170 km/h w wykonaniu BLACKBURNE DS 107.

SMASH

A któż nie boi się smeczów, szczególnie tych uderzanych bezpośrednio z powietrza czyli bez odbicia od kortu. Piłka spada bardzo szybko i ciężko jest sobie wyliczyć odległość przez co niemal nigdy nie uderzamy czysto. Teraz już nie ma strachu, gdyż rakietą BLACKBURNE DS 107, nawet jeśli nie trafimy centralnie, to i tak piłka znajdzie się na stronie przeciwnika i pewnikiem zdobędziemy ten punkt.

TOP-SPIN LOB

Jednocześnie jakże skuteczny top spin lob, który powoduje, że piłka po odbiciu ucieka z kortu, jest rzadko używany z obawy by nie zawadzić piłki dolnym brzegiem rakiety czym zaniżając loba i dając przeciwnikowi przy siatce łatwy smecz. BLACKBURNE natomiast, wyśmienicie nadaje się to tego uderzenia, ponieważ nawet jeśli nie trafimy centralnie, to i tak rezultat będzie zadowalający, bo przerzucimy przeciwnika przy siatce, a on już nie będzie w stanie dogonić uciekającej piłki poza kort.

Toteż, począwszy od uderzeń z głębi kortu, volleya czy serwisu poprzez wszystkie inne techniki odbicia PRZY użyciu rakiety z podwójnym naciągiem BLACKBURNE DS 107 staną się łatwiejsze i bezpieczniejsze, a przyjemność z gry zwiększy się wielokroć. Przestaniesz myśleć czy dobrze trafisz piłkę, lecz zaczniesz zastanawiać się jak ją odbić i gdzie ją ulokować by wygrać mecz i mieć przyjemność z gry, bez niepotrzebnych odwiecznie towarzyszących nam nerwów.

BLACKBURNE! Rewolucyjna, jedyna w swoim rodzaju rakieta tenisowa z dwoma naciągami.

BLACKBURNE, to rakieta 21 wieku!

Oczywiście, że ta rakieta, jakakolwiek fantastyczna, nie będzie grała sama i trzeba trenować uderzenia jak dotąd, lecz zwiększy znacznie procent przebitych piłek na stronę przeciwnika, czym wydłużając wymiany, a to zawsze zwiększa szansę wygrania konkretnego punktu, a w rezultacie seta i całego meczu.

"Moja gra zmieniła się nie do poznania. Odczuwam większą satysfakcję z gry i wygrywam z przeciwnikami, z którymi jeszcze niedawno łatwo przegrywałem."

Odsłuchaj cały tekst