AAA
Największy Sweet Spot

Historia rakiet BLACKBURNE

Korzyści

Gdy 25 lat temuwynalazca, importer win szlachetnych i tenisista z sukcesami RobinBlackburne mieszkając na Bermudach miał już dosyć wieczniepowtarzających się denerwujących uderzeń ramą rakiety i postanowił temuzaradzić raz na zawsze.

Rozwiązanie: Uznał, że utworzenie dwóch niezależnych połaci naciągów najednej ramie spowodowałoby wyeliminowanie niewykorzystanej dotądpowierzchni rakiety, a mianowicie w okolicach styku naciągu z ramą. Taczęść rakiety jak dotąd była bezużyteczna, wręcz szkodliwa dlauderzającego.

Pierwsze rakiety z podwójnymnaciągiem, począwszy od 1972 roku, były oczywiście z drewna, stądogromne siły dwóch naciągów powodowały łamanie ram. We właściwymmomencie przyłączyło się do projektu kilku byłych naukowców z NASA,którzy dostarczyli zarówno swoją wiedzę naukową, jak i nowoczesnetechnologie Carbon-Graphite, które w ostateczności umożliwiłyurzeczywistnienie ostatecznego modelu.

Dzisiejsza rakietaBLACKBURNE DS 107 jako jedyna na rynku posiada dwa naciągi; po jednym na każdej ze stron ramy, zakrywając tym samym wystające brzegi ramy rakiety tworząc gładkie powierzchnie na każdej znich bez wystających krawędzi ramy.

W tradycyjnych rakietach piłka musi ominąć krawędź, by dotrzeć donaciągu, a także wcześniej opuścić naciąg po odbiciu, by nie natknąćsię na przeciwległy brzeg. Dodatkowo, dzięki wspomnianemu nowatorskiemurozwiązaniu rakieta BLACKBURNE posiada niemal dwukrotnie większąpowierzchnię odbicia, niż jakakolwiek tradycyjna rakieta o tych samychwymiarach główki.

     

Odsłuchaj cały tekst