AAA
Naciągi BLACKBURNE DS107

Praktyczne porady

Legalizacja ITF i USTA
Drgania:

BLACKBURNE jest wyposażona w dwa bardzo skuteczne pochłaniacze wibracji (dampers), które w znacznym stopniu zwiększają tzw czucie rakiety i sprawiają, że jest łagodna dla Twojego łokcia. Dodatkowo, nie wystaje poza płaszczyznę odbijania, więc nie powoduje niewłaściwych odbić.

Wyczucie rakiety:

Do wszelkich nowości należy się przyzwyczaić, a szczególnie do tak rewolucyjnego rozwiązania jakim jest podwójny naciąg. Jednak po kilku setach ten proces przyzwyczajania powinien już być zakończony, a gdy już to się stanie, już nigdy nie wrócisz do rakiety z pojedynczym naciągiem, bo będziesz miał uczucie, że grasz starą drewnianą rakietą. Będziesz ją przeklinał za każdym razem uderzając krawędzią ramy. Od BLACKBURNE nie ma już odwrotu!

Jak wygrać więcej gemów, setów i meczów z naszym nowym BLACKBURNE?

Po pierwsze zauważysz, że gra stała się bardziej otwarta – mniej restrykcyjna odkąd nie mamy zmartwień uderzenia ramą rakiety, bo ta nie ma wystających jej brzegów. Przekonasz się osobiście, że Twoja gra poprawi się we wszystkich jej aspektach.

Serwy podkręcane:

Wielu amatorów nie korzysta z tej praktycznej broni. Niewykluczone, że z obawy przed uderzeniem o ramę. BLACKBURNE umożliwia znacznie mocniejsze podkręcanie piłki bez obawy, że uderzymy o ramę. Opanowanie Top-spin serw, czyli tzw kick serw jest podstawą dla opanowania regularnego i skutecznego drugiego serwisu.

Sewy płaskie:

Zawodowcy lubią uderzać ten rodzaj serwu blisko górnej części, bo tam uzyskują największą prędkość, lecz zwiększa to niebezpieczeństwo uderzenia ramą i utraty serwu. BLACKBURNE wybacza taki błąd, a piłka nawet całkowicie uderzona ramą odbije się na drugą stronę kortu.

Return:

Teraz znacznie łatwiej będzie odebrać te silne i/lub uciekające serwy, które dotąd uderzając ramą były stracone. Również wyrzucający Cię za kort kick serwis przeciwnika nie będzie już stanowił zagrożenia.

Top spin forehand i backhand:

Już nie będzie niewłaściwych uderzeń wystającymi krawędziami ramy rakiety. Ci gracze zamykający rakietę wcześnie (nadający większy kąt), z uchwytem Western, odczują znaczący komfort i pewność siebie, gdyż wówczas powierzchnia natarcia jest o 100% większa niż w konwencjonalnych rakietach. W porównaniu do zwykłej rakiety mamy możliwość nachylenia rakiety o wiele bardziej, czym nadając silniejszą rotację. W zwykłej rakiecie w podobnym przypadku już uderzyli byśmy ramą.

Woleje:

Nawet najlepsi uderzają ramą rakiety, szczególnie jest to widoczne w grze podwójnej. Sięgając po piłkę, która Cię mija należy wyciągnąć się jak najdalej, ba nawet dalej, by uderzyć centrycznie – środkiem rakiety. Wielu nie sięga tak daleko obawiając się, że sięgną zbyt daleko i uderzą gardzielą rakiety. BLACKBURNE odbije piłeczkę we właściwym kierunku bez względu na to gdzie na rakiecie ona się odbije.

Smecze:

BLACKBURNE posiada większy zasięg, aniżeli jakakolwiek inna rakieta dzięki czemu możemy sięgać po piłki, które niegdyś zostawialiśmy naszemu partnerowi deblowemu do odbicia z głębi kortu. Gdy uderzymy blisko czubka rakiety zawadzając o ramę zwykłej rakiety piłka z reguły wyląduje w dolnej części siatki. BLACKBURNE przy takim samym odbiciu pośle piłkę na przeciwległe pole gry.

Wielu graczy zazwyczaj czeka ze swoim smeczem aż piłka się odbije od kortu, by mieć większą pewność odbicia. Z BLACKBURNE, ze względu iż możemy odbijać całą powierzchnią rakiety mamy więcej czasu by to uczynić. Ponieważ nie musimy trafić centralnie rakietą, stąd czas jaki potrzebny jest by przebyć odległość maleńkiego „SWEET SPOT” zwykłej rakiety jest znacznie krótszy niż czas potrzebny by przebyć drogę całej długości główki BLACKBURNE. I właśnie dzięki temu ten czas w którym możemy uderzyć piłeczkę, a ta odbije się właściwie z BLACKBURNE nam się wydłuża.

Półwoleje:

Tu należy odbić piłkę wcześnie, tuż po jej odbici się od kortu. Jednak większość grających opóźnia uderzenie, gdyż obawiają się uderzenia ramą, więc uderzenia nieczyste i często punkty stracone. BLACKBURNE pozwala na wczesne odbicie piłki, nawet niemal w momencie odbicia od kortu, bo ona zawsze odbije się w zamierzonym przez nas kierunku.

Lob topspinowy:

Wystarczy zwiększyć kąt natarcia rakiety do piłki, nadać rotację w górnym kierunku i jest lob topspinowy, a piłka po odbiciu ucieka z korty. Przerzucony przeciwnik przy siatce nie ma szans na jej dogonienie, ale niech próbuje, wówczas się bardziej zmęczy i sfrustruje, co da nam jeszcze większą przewagą.

Drop-shot - Skrót:

Coraz rzadziej używany, może dlatego, że zwykłą rakietą trudno jest nadać bezpiecznie silną rotację wsteczną w sytuacji gdy zamierzamy skrócić uderzenie z nadchodzącej mocnej piłki. Natomiast skrót bez rotacji wstecznej z reguły nie jest skuteczny, gdyż przeciwnik do niej dochodzi i będąc blisko siatki ma cały kort przed sobą, a my jesteśmy łatwym celem. Z BLACKBURNE nawet nadając bardzo silną rotację, a jednocześnie zmniejszając siłę uderzenia do przodu nie mamy obawy, że uderzymy ramą, więc możemy skupić się nad właściwym wykonaniem drop shota.

Krótko mówiąc, w tenisie chodzi o PUNKTY! Ilość zdobytych punktów determinuje zwycięzce. Przekonasz się, że BLACKBURNE nie raz wyciągnie Cię z opresji i da możliwość zyskania dodatkowych punktów, które dotąd były stracone. Dostarczy także większej przyjemności z gry i pomoże wygrywać te istotne punkty. Szczególnie przy ostatnich piłkach meczu, gdy nerwy po obu stronach są napięte do granic możliwości i nieczyste uderzenia oraz wstrzymywanie rakiety są normą, BLACKBURNE daje przewagę.

Tenis jest jedną z trudniejszych gier do opanowania, toteż mamy nadzieję, że Twoja nowa rakieta tenisowa BLACKBURNE uczyni ją nieco łatwiejszą dając większe zadowolenie z samej gry. Jednak pamiętajmy, że w ostatecznym rozrachunku liczą się zdobyte PUNKTY!

Powodzenia!

Odsłuchaj cały tekst